Onko Imunitātei

Dendrītisko šūnu imūnterapija

Pacienta onkoloģiskās saslimšanas ārstēšanas plāns ar standarta ārstniecības metodēm var tikt papildināts ar dendritīsko šūnu imūnterapijas vakcīnām.
Dendrītisko šūnu terapija (DCT- no angļu valodas Dendritic Cell Therapy), kuru mēs piedāvājam Pallas klīnikā.

Lai izveidotu autologās dendrītšūnu vakcīnas pacients (vai pirmās līnijas asinsradniecīgais donors) dodas uz laborotoriju, lai kolekcionētu asins paraugus.
Asins monocīti vispirms tiek izdalīti no pacienta asinīm. Šīs šūnas tiek izmantotas, lai iegūtu DCT, kuras iegūst, piesātinot  ar pacienta vēža veida antigēniem un ļaujot tām nobriest. DCT ietekmē vēzi netiešā veidā – terapeitisko efektu rada imūnsistēmas “trenēšana” – tā vietā, lai paturētu vēža šūnas, imūnsistēma sāk tās atpazīt un rīkojas, lai kontrolētu to darbību.

No pacienta tiek paņemts neliels asiņu paraugs un pēc tam tiek filtrēts, izmantojot unikālu procesu, lai dendritīskās šūnas tiktu izolētas no pašu imūnsistēmas. Laboratorijas apstākļos savieno izolētos vēža paraugus ar dendrītisko šūnu paraugiem. Rezultāts ir spēcīga un testēta dendritīsko šūnu vakcīna, kas gatava ievadīšanai atpakaļ pacientam.  DCV ir injekcija, un pacienti ļoti labi panes DCV terapiju. Imūnsistēma tiek pārveidota, kas veicina imūnogenu (imūnās sistēmas starpniecību) vēža šūnu nāvi.

Lielākajai daļai pacientu pēc DCT ievadīšanas nav izteiktu blakusparādību.

Kāpēc pacienti izvēlas DCT?

Klīniskajā pētījumā hroniskas progresējošas melanomas gadījumos un atbilstošā imūnterapijas ārstēšanā ar DCT rezultāts bija paildzināts mūžs. Pacienti, kas piedalījās pētījuma protokolā, varēja iegūt pozitīvu prognozi pēc DCT paaugstinātas T-šūnu aktivitātes.

DCT terapijas nākotne slēpjas šīs aktīvās specifiskās imūnterapijas formas apvienošanā ar citām terapijām, lai palielinātu imūno efektoru šūnu pretvēža aktivitāti.

Dendrītisko šūnu vakcīnas terapija ir daudzsološa metode, un tāpēc Pallas to izmanto klīniskajā praksē. Ir zinātniski pierādījumi, kas liecina, ka DCT var ierobežot vēža agresivitāti. DCT ir terapeitisks risinājums vairākiem vēža veidiem, kā melanomu, sarkomu, krūts, smadzeņu, nieru, aknu, kuņģa, dzemdes, resnās zarnas un citus vēža veidus dažādās slimības stadijās.

Zvani (+371) 67 229 522 vai aizpildi pieteikumu konsultācijai jau tagad.

Pieteikties uz konsultāciju